6 december 2025

Dividend update - november 2025

We zitten opeens alweer in de laatste maand van het jaar. Waar december normaal in het teken staat van winter, warmte en gezelligheid, mag het na het overlijden van mijn vader voor mij wel voorbij zijn. Normaal kijk ik erg uit naar de kerstperiode, maar dit jaar heb ik er wat minder zin in. Ook daar moeten we als familie doorheen helaas.
Maar goed, terug naar mijn beleggingen. November is normaal een kleine maand, laat ik eens kijken of we ook deze maand snel willen vergeten.


Dividend-inkomsten

Hieronder de dividend-inkomsten van afgelopen maanden (netto in euro's, dus eventueel omgerekend vanuit dollars). 

Samengevat:

  • Dividend november: €103
  • Dividend heel 2025: €5373
  • Jaarlijks (forward) dividend: €7019 of 7487 EUR+USD (excl. belasting)
  • Yield on cost: 4,8%

Zoals gezegd, november is een kleine maand. Deze maand zelfs nog kleiner dan normaal, met -47% t.o.v. vorig jaar aangezien de uitkering van DXSB een aantal dagen is verschoven naar begin december. Als ik die had meegenomen, had ik evenveel dividend als vorig jaar gehad. Qua forward dividend ben ik mooi op weg naar de 7500 EUR+USD aan het einde van dit jaar.


Dividend-veranderingen


Afgelopen maand zijn onderstaande dividend-veranderingen aangekondigd:
  • AbbVie (ABBV): +5,5%
  • Automatic Data Processing (ADP): +10,4%
  • Aflac (AFL): +5,2%
  • Atmos Energy (ATO): +14,9%
  • Iron Mountain (IRM): +10,1%

Zijn dat even lekkere dikke verhogingen zeg! Alsof je eind van het jaar nog een mooie bonus krijg. Altijd mooi meegenomen.


Portfolio en aankopen


Zie deze pagina voor een portfolio overzicht. Deze maand heb ik gekocht:

  • VanEck High Dividend ETF (TDIV): 38st

Geen spannende aankopen, mijn reguliere inleg. 


Samenvatting


Zoals gezegd was november een kleine maand en dat is met de verschuiving van DXSB helemaal waar geworden. Tijd voor de laatste maand van het jaar en dan snel door naar 2026 wat mij betreft. Dat voelt voor mij een beetje als een nieuwe start.


Hoe was jullie maand qua dividend?