Daar komt hij dan....de grootste dividendmaand van het jaar! Zou het meer zijn dan de €1205 van vorig jaar? Met de gedaalde dollar en het wisselende ETF-dividend, zou het zomaar eens spannend kunnen worden. Laat ik snel kijken.
Dividend-inkomsten
Hieronder de dividend-inkomsten van afgelopen maanden (netto in euro's, dus eventueel omgerekend vanuit dollars).
Samengevat:
- Dividend juni: €1435
- Dividend heel 2025: €3029
- Jaarlijks (forward) dividend: €6484 of 6989 EUR+USD (excl. belasting)
- Yield on cost: 4,7%
Wow, maar liefst €1435 aan dividend! Dat is een mooie binnenkomer. In vergelijking tot vorig jaar is het 19% meer. Ondanks dat het mooi is, voelt het op een of andere manier toch als "maar" 19% meer. Omdat ik vrijwel het hele jaar heb ingelegd in ETF's had ik iets meer verwacht. Waar komt het verschil vandaan:
- Enkele verschuivingen in uitbetaling (maand later, zoals KO, PEP)
- Lagere dollar (-15%)
- Lager dividend (DXSB, IDVY)
Ondanks dat ik ruim 700 aandelen meer had dan vorig jaar, zorgen deze redenen dus voor "maar" €230 meer dividend. Daarnaast speelt natuurlijk mee, dat mijn eigen inleg relatief gezien steeds minder bijdraagt aan het juni-dividend, omdat deze maand qua dividend steeds groter wordt. Daardoor vlakt de relatieve groei op een gegeven moment af (om ieder jaar met 25% te groeien, zou ik steeds meer moeten inleggen). Het is wat het is, ik mag blij zijn met zoveel dividend in één maand.
Qua forward dividend zit ik bijna op de 7000 EUR+USD, net onder mijn dividenddoel van dit jaar. Ook erg fijn.
Dividend-veranderingen
Afgelopen maand zijn onderstaande dividend-veranderingen aangekondigd:
- Caterpillar (CAT): +7,1%
- Realty Income (O): +0,2%
- Target (TGT): +1,8%
Portfolio en aankopen
Zie deze pagina voor een portfolio overzicht. Deze maand heb ik gekocht:
- VanEck High Dividend ETF (TDIV): 36st
- SPDR S&P U.S. Dividend Aristocrats ETF (SPYD): 22st
Geen spannende aankopen deze maand, gewoon mijn reguliere inleg plus het binnengekomen dividend.
Samenvatting
Een erg mooie dividend-maand met maar liefst €1435 aan dividend! Die 19% t.o.v. vorig jaar voelt als niet heel veel, maar daar zijn goede redenen voor. Ik mag natuurlijk ook niet klagen: vorig jaar was pas het eerste jaar boven de €1000 en nu zit ik al bijna halverwege de €2000.
Ook qua forward dividend kom ik al in de buurt van mijn jaarplan. Oftewel, alle redenen om blij te zijn!
Hoe was jullie maand qua dividend?
12 opmerkingen:
Dank voor de update, altijd leuk om te lezen👍. Even een vraagje; ik heb ARCC op het oog maar ik kan in de investors resources niets vinden over een lager dividend?
Gefeliciteerd, wat een geweldig resultaat.
Bij mij viel juni een beetje tegen. Van €1393 vorig jaar naar €1034 dit jaar. Een daling van maar liefst 26%.
CMB.Tech verklaart op zichzelf al het hele verschil door het uitzonderlijke dividend van vorige jaar. Het wordt verder ook niet gecorrigeerd door de andere fondsen.
Aankopen afgelopen maand:
- Qualcomm
- Microsoft
- Berkshire Hathaway
Ik had meer willen kopen maar door drukte en gebrek aan inspiratie ligt het op een gemiddeld niveau. Het gevolg is wel dat mijn cashpositie te hard stijgt (door een tijdelijke klus). Mocht er in de komende maand een dip komen, dan moet ik dus extra gas geven. En aankooptips zijn altijd welkom...
@anoniem (12:12u): klopt helemaal, ik was abuis. Door de dalende dollar had ik per ongeluk het dividend van ARCC als verlaagd meegenomen. Ik heb het aangepast, bedankt.
Zelf wil ik binnenkort ook eens kijken naar de BDC's in mijn portfolio en of ze (nog) interessant zijn.
@Quint: jammer dat je een daling te pakken hebt. Maar als het te verklaren is door het extra dividend vorig jaar, dan is er fundamenteel weinig aan de hand.
Die dip is voor mijn gevoel nu meer een langgerekte zijwaartse beweging aan het worden (zie mijn vorige post). De indices bewegen wel iets omhoog, maar vrij langzaam. Op zich is een zijwaartse markt ideaal voor dividendbeleggers, nu alleen nog wat positief nieuws voor een beweging omhoog.
Mooi dividend inkomen! Bizar om te zien dat je nu waarschijnlijk evenveel dividend inleg krijgt als je aan het begin aan aandelen per maand inkocht. Tegelijkertijd ben je vast ook al wel enige tijd bezig.
Heb zelf een prima maand wat betreft, maar herken de schommelingen qua dividend per maand. LO.
Volgens mij begint het compound interest effect bij jou te werken. De 700 bijgekochte aandelen, keren die allemaal dividend uit in juni? Dan begrijp ik ook je gevoel van lichte teleurstelling.
Bij mij was gek genoeg de mei maand een betere maand dan juni. Ik had in mei zelfs een all-time-high van €249 dividend.
Aan het einde van komende maand al het divend behaald van vorig jaar, het hele jaar. Deze maand was prima, iets hoger dan vorig jaar. Maar sommige keren net in een andere maand uit.
@anoniem (21:13u): zeker bizar ja. Ik ben nu zo'n 7 jaar bezig. Het nadeel van beleggen in ETF's is wel dat ze meestal aan het einde van het kwartaal uitkeren. Ik krijg straks dus maanden met enorme uitschieters met ertussen relatief weinig dividend. Sommige beleggers selecteren hun aandelen om het dividend zoveel mogelijk gelijk te houden over de maanden, maar daar hou ik me niet aan (verkeerde reden om aandelen te kiezen in mijn ogen).
@Martijn: grotendeels wel. Maar goed, ik snap de redenen van de lagere uitkering. Al met al is het toch niet verkeerd.
Leuk om in mei juist een hoger dividend te hebben! Het hangt er net vanaf welke aandelen/ETF's je hebt gekocht.
@anoniem (12:05): dat is lekker hoor! Zo zie je dat de sneeuwbal blijft groeien als je maar consistent volhoudt.
Doe je goed!
Ja, dit motiveert wel weer om rustig daar te gaan. Geen grote bedragen, maar dat maakt niet uit want het gaat om de consistentie en de tijd.
Een reactie posten